Peter Hess Kimdir?


Image


Fizik Teknoloji Mühendisi olan Alman Peter Hess 1984 yılından itibaren Nepal, Tibet ve Hindistan’da yapmış olduğu gezilerde ses kaseleri ile tanıştı. Uzun süre bu seslerin insanlar üzerindeki etkilerini araştırdı, deneyler yaptı ve “Peter Hess Ses Masajı” yöntemini geliştirdi.

Peter Hess Instute (PHI) yaklaşık 30 yıldır, Almanya'nın bir çok kentinde faaliyet göstermektedir Ayrıca Almanya'nın dışında da 22 Peter Hess Akademisi mevcuttur. Bu enstitülerde ve akademilerde uygulamalar ve eğitimler verilmektedir. Eğitim alan kişilerin sayısı 15.000 'i geçmiştir. Nörobiyoloji, pedagoji, psikoloji ve diğer bilim dallarında yapılan araştırmalarla beraber eğitimler sürekli yeni bilgilerle donanır.


Image


Verilen eğitimlerde, seslerin etkileri ve uygulamalarda edinilen tecrübeler aktarılırken danışanlarla yapılan titiz çalışmalar ve sorumluluk bilincinin önemi vurgulanır. Çok sıkı ve titiz bir eğitimden geçmiş olan kişiler, profesyonel olarak uygulama yapmaya hak kazanırlar.

Ses Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Ses Masajı fizikterapide kullanılan klasik anlamdaki masaj değildir. Ses kaselerinin (ses çanakları) kişinin giyinik bedeninin belli yerlerine konulup, çanaklara nazikçe vurulması sonucunda, ses çanaklarından çıkan titreşimlerin bedene yayılması temeline dayanır.

Ses çanağının titreşimleri dalga dalga önce deri yüzeyinde, sonra dokularda, sonra organlarda, kemiklerde yayılır. Bazı hassas kişiler bu titreşimleri ayak tabanlarından saç diplerine kadar hissedebilirler.

Bu yöntem dünyanın doğusundaki binlerce yıllık deneyim ve bilgilerden yola çıkılarak geliştirilmiş bir batı yöntemidir, aynı zamanda bütünsel bir gevşeme sağlar.


Image


Ses Masajının Etkileri:
• Beden Zihin Ruh dengesini sağlar
• Derin gevşeme sağlar
• Kişinin Özgüven duygusunu güçlendirir
• Sağlığa katkıda bulunur. Dengeler, yeniler, zindelik verir
• Kişinin bedenini algılamasını onunla barışık olmasını sağlar
• Yaratıcılığı ve Motivasyonu arttırır